NEPŘÍJEMNÉ REAKCE <<< OBSAH >>> FYZICKÝ POHYB
Během půstu skutečně stojí za to, pročistit své tlusté střevo výplachem vodou. Také během suchého půstu je možné střevo promýt, i když to snižuje efektivnost půstu, protože se voda vstřebává do těla.
Někteří lidé se dívají na klystýr znechuceně. Pokud k nim patříte, nemusíte střeva čistit, ale pamatujte, že bez vymývání v nich bude zůstávat zahnívající hmota. Jedovaté toxiny, produkované hnijícími látkami, se rozšiřují do krve. Poté obíhají po celém těle, což způsobuje nepříjemné reakce a navíc zatěžuje vylučovací systém.
Nevyloučená část obsahu tlustého střeva v něm zůstává ve formě fekálií, což se může stát příčinou onemocnění, včetně rakoviny střeva (jedna z hlavních příčin úmrtí v Evropě a Americe). Takže je na vašem rozhodnutí - zda se raději dívat na nečistoty z vás tekoucí, nebo je raději nechat hnít uvnitř.
Tlusté střevo je trubice dlouhá 60 až 80 cm, s mnoha zákoutími, proto potřebuje mnoho hlubokých výplachů, aby se dobře vyčistilo. K dostatečnému promytí tlustého střeva stačí čistá voda. Na jeho vnitřních stěnách se nachází gumovitý hlen, hromaděný po spoustu let. Může být obtížné ho zcela odstranit. Často může být potřeba několik týdnů půstů s klystýry. Tím se postupně odstraňuje a odtéká ven.
Myjte střevo jednou denně během prvního týdne půstu, každý druhý den v průběhu druhého týdne půstu a dvakrát týdně později. Když bude ze střeva vytékat pouze čistá voda a to i přes hluboké vymývání, můžete snížit četnost jen na jeden klystýr týdně.
Jestli plánujete úplně suchý půst, dobře vymyjte tlusté střevo před zahájením půstu. Během úplně suchého půstu již nevymývejte střeva klystýrem, protože byste tím dodávali tělu vodu. Proto, abyste netrpěli, je třeba první týden půstovat o vodě (dělat denně hluboké klystýry) a teprve poté začít se suchým půstem.
Samo mytí tlustého střeva (i bez hladovění) je účinnou metodou léčby, která v mnoha případech odstraní příčinu onemocnění. Většina lidí netuší, co může být nahromaděno v tlustém střevě. Zbytky jídla mohou zůstat ve střevě po celá desetiletí, v podobě fekálií a jakoby gumovitého hlenu přilepeného ke stěnám. Tyto zbytky jsou jednou z hlavních příčin rakoviny tlustého střeva.